CHS AFRICAN SUN

NĚCO O NAŠÍ PSÍ RODINĚ

Naše chovatelská stanice rhodeských ridgebacků byla založena v roce 2000, ale již více jak 10 let před tímto datem jsme se zabývali chovem psů různých plemen. V roce 2000 jsme si pořídili první fenku RR Benguelu Sedmý vršek a od té doby jsme naprosto propadli tomuto plemeni. Následující rok nám přibyla druhá fenka Querida Ropotamo, následně Miss Halfway of Libami a Darren Dino by Silamja. 

Všem se snažíme zpříjemnit jejich psí život co nejvíce. Jelikož bydlí s námi v domě (v posteli) na okraji přírodní rezervace, mají zajištěnu nejen 24hodinovou péči, ale především výběh do přírody, kde se pohybují naprosto volně minimálně 2 hodiny denně. Protože součástí rezervace jsou i jeleni, mufloni a ostatní zvěř, mají naši psi o vzrušení a zábavu postaráno. Nikdy zvěř nestrhnou, ale pouze nahání. Naštěstí mají pro ně pochopení i místní myslivci a pesani jsou natolik poslušní, že se dají kdykoliv odvolat.

Výběr partnerů pro naše feny je dělán velice pečlivě s ohledem nejen na exteriér, ale tím nejdůležitějším je pro nás zdraví a povaha štěňat. Štěňata v naší CHS mají 24hodinovou péči, jsou vychovávána v domácím prostředí s dětmi, krmena výhradně TOP krmivy, jsou co nejdéle kojena.  Očkování, odčervení a další se snažíme dát štěňátkům na co nejvyšší úrovni a kvalitě.

Štěňátkům se snažíme nové majitele vybrat s maximální pečlivostí a i následně s nimi udržovat kontakt. Jakmile od nás odchází štěňátko ke svému majiteli, bývá vždy tetované, čipované, očkované, odčervené a vybavené kupní smlouvou, europasem, jídelníčkem, radami jak se štěňátkem zacházet a na co je zvyklé a krmivem na první dny u nových páníčků.